Mūsu domu īstais spogulis ir mūsu dzīves ceļš. /Mišels de Montēns/

Galvenie » Raksti » Daba mūsu veselībai » Daba mūsu veselībai

Papardes

Papardes bieži lieto dziedniecībā. Tās palīdz muguras un citu kaulu sāpju gadījumos. Pulveris no papardes sakņojumiem palīdz pret cērmēm. Vislabākā gulta cilvēkiem, kuri cieš no krampjiem, locekļu sāpēm, reimatisma, reimatiskām zobu un galvas sāpēm ir maiss, kas pildīts ar žāvētām papardēm. Tās pievelk visas šīs kaites un „izvelk” tās no cilvēka organisma.

 

Ziemai var pagatavot paparžu tinktūru, kura noderēs sāpīgo vietu ieberzēšanai. Pagatavošana: zaļās lapas sakapā, ieliek glāzē un pārlej ar spirtu, līdz lapas apklātas, tad trauku aizver un liek 4-6 dienas pastāvēt saulē, pēc 4-6 dienām biezumus nokāš un tinktūra ir gatava. Tinktūra noderēs arī cilvēkiem, kuriem bieži salst kājas un rokas – tās vajag ar tinktūru ierīvēt. Kāju vannas no lielās papardes saknes, ja tās tiek lietotas 8-15 dienas, dziedē krampjus. Ja lielās papardes sakni savāra ar etiķi un tad ieberzē miesā, tad pazūdot reimatisma stīvums. Ja papardi ieliek kurpēs, tā noņem kājām nogurumu un padara tās siltas. Kāju un ikru krampjus var aizdzīt, ja sāpīgajai vietai piesien vienu papardes lapu.

Ja sāk vājināties dzirde, jāguļ uz žāvētu paparžu lapu spilvena. Lapas pēc 1 vai 2 nedēļām jāmaina pret jaunām. Jo ilgāk gulēs uz šī spilvena, jo drīzāk dzirde uzlabosies.

Kategorija: Daba mūsu veselībai | Pievienoja: indija (13.04.2015)
Skatījumu skaits: 1276 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
avatar