Mūsu domu īstais spogulis ir mūsu dzīves ceļš. /Mišels de Montēns/

Galvenie » Raksti » Daba mūsu veselībai » Daba mūsu veselībai

Bērzs

Bērzu sula ir ļoti vērtīgs produkts, ko dēvē par organisma tīrītāju, enerģētikas devēju, šūnu barotāju ar organiskajām skābēm. Senči visu vasaru dzēruši bērzu sulu, to turējuši klētī lielās ozola mucās, virsū uzsējuši miežus, lai sazēlušais zelmenis ir kā vāks. Sula saglabājās līdz rudenim. Pieredzējuši sulu tecinātāji iesaka izvēlēties bērzu, kas aug nomaļā vietā, tad sula būs tīra. Lai iegūtu augstvērtīgu bērzu sulu, jāizvēlas kārpainais bērzs, kas aug smilšainā augsnē sausā vietā. Pūkainajam bērzam sula nav tik garšīga un veselīga. Tas aug purvainā, mitrā vietā.

Bērzu sula tīra nieres, locītavas no sāļu nogulsnējumiem. Bērzu sulu iesaka lietot, ja ir reimatisms, artrīts, nieru slimības, insults, infarkts, podagra, urīnpūšļa slimības. Bērzu sulu var izmantot ūdens vietā, tajā var vārīt tēju, zupu, arī mērci. Termiski apstrādātas tās gan zaudē savu bioloģisko aktivitāti, taču mikroelementi saglabājas. Arī ēdiena garša uzlabojas. No koka tecinātās sulas dzeramas tikpat lielā daudzumā kā ūdens – apmēram 2 litri dienā. Pēc bērzu sulu kūrēm vingrumu iegūst arī mugurkauls un locītavas.

 Bērzu sulu kūre.- Lai justu efektu, sulas vēlams dzert pa litram dienā vismaz 10 dienas pēc kārtas. Zinātāji apgalvo, ka pavasarī izdzerot vismaz desmit litrus tikko tecinātas sulas, no organisma tiek izskaloti visi ziemā uzkrājušies sārņi un smiltis no urīnizvadceļiem.

Sula skaistumam. Sulā var mazgāt seju, jo tajās esošās vielas uzlabo ādas elastību un sejas krāsu, pasargā ādu no pavasara saules staru kaitīgās ietekmes. Bērzu sulā var skalot matus – tā palīdzot atbrīvoties no blaugznām, mati ātrāk aug un ir kuplāki

Kad  bērzu lapas ir saplaukušas vajadzīgā lielumā tās  var ievākt tējām. Tām jābūt pilnībā izplaukušām, gaišām, spīdīgām, pat nedaudz sveķainām. Bērzu lapu tēja ir urīndzenoša, sviedrējoša, un labs vitamīnu dzēriens - īpaši saaukstēšanās gadījumā. Jaunu lapu tējas uzlējums noder arī kā nomierinošs līdzeklis nervu sistēmas darbības traucējumu gadījumos.

Svaigas lapas. Labi sasmalcinātas un izsutinātas lapas izmanto kā kompreses, liekot uz sāpīgajām vietām, tur 2-4 stundas. Izmanto locītavu sāpju mazināšanai reimatisma gadījumā. Ārstniecības kurs 7-10 dienas. Šādā veidā var mazināt arī osteohondrozes, artrīta, neiralģijas izsauktas sāpes, radikulīta sāpju mazināšanai. Maijā savāc svaigas lapas, ieliek polietilēna maisiņā un cieši nosien, lai lapas sāktu sust. Vakarā lapas izkaisa gultā un guļ uz tām ne mazāk par stundu. Atkārto vairākas reizes. Svaigas lapas izmanto ari pirtsslotām. Bērzu lapām ir īpašība, 2-3 stundu laikā neitralizēt slimību izraisošos mikrobus. Pumpuru uzlējums. 3-4 g pumpuri, 0.5 l verdošs ūdens. Piemīt spēcīga urīndzenoša iedarbība. Izmanto aknu un sirds saslimšanu izraisītu tūsku mazināšani. Lieto 1-2 ēdk 3 reizes dienā.

Kategorija: Daba mūsu veselībai | Pievienoja: indija (13.04.2015)
Skatījumu skaits: 1080 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
avatar