Mūsu domu īstais spogulis ir mūsu dzīves ceļš. /Mišels de Montēns/


 

Ājurveda ir sanskrita vārds un nozīmē „dzīves māksla”. Ayur – dzīve, Veda – zināšanas vai zinātne, tātad zināšanas par dzīves mākslu.
Ājurvedas saknes ir Indijā. Tur tā ir izveidojusies un tālāk izplatījusies uz tuvākām un tālākām zemēm – Tibetu, Šrilanku, Taizemi un arī Eiropas valstīm. Ar vien vairāk cilvēku izrāda interesi par šo mācību, jo katra personīgā pieredze jau rāda, ka medikamenti ne tikai nepalīdz novērst patiesos cēloņus, bet ir arī kaitīgi un nodara daudz posta cilvēka organismam.
Vēdās ir aprakstīta interesanta leģenda par to kā radusies medicīna. Pasaules radīšanas procesā bija vairāki posmi jeb laikmeti, ko dēvē par – jugām. Pirmajā radīšanas posmā – Satjas jugā bija ierasts, ka jogi meditēja un tā dzīvoja tūkstošiem gadu, un neviena slimība viņiem nebija zināma. Kādu reizi viens no jogiem pagaršoja kādu šķidrumu, kas pēc garšas atgādināja medu. Šis šķidrums pēkšņi bija iznācis no zemes dzīlēm. Jogu sāka mocīt gremošanas traucējumi, un viņš devās pie Brahmas, lai lūgtu padomu, ko darīt, kā no tā atbrīvoties. Atbilde skanēja aptuveni tā: iedzer vārītu ūdeni. Tas palīdzēja. No tā laika uzskata, ka pirmais mediķis bija Brahma, pirmā slimība – gremošanas traucējumi, bet pirmās zāles – vārīts ūdens.

Ajurvēda mums atklāj augu izmantošanas, saderības un koncentrātu noslēpumus. Rezultātā augu ārstnieciskās funkcijas pilnā mērā parādās visdažādākajos krēmos, pārtikas piedevās, šampūnos, ziepēs, sejas maskās, zobu pastās, losjonos.

Ajurvēdas kosmētika – savā ziņā vienīgā, kura radīta no dabas komponentiem. Nav daudz tādu clvēku, kuri zina, ka dabā ir augi, kuriem raksturīgas šampūna, krēma, ziepju, zobu pastas funkcijas. Tos visus pārzina Ajurvēda. Daži no tiem mums labi pazīstami (Citrons, Aloja, Roze), bet daži aug vienīgi Indijā (Ašvaganda, Gokšura, Haritaki).

Preparātiem, kuri pagatavoti no dabīgajiem, pārsvarā augu valsts komponentiem, piemīt unikālas īpašības. Tie nav toksiski un to antioksidantu īpašības aizsargā ķermeņa šūnas no brīvo radikāļu ietekmes un kaitīgām vielām. Tie kalpo kā nervu sistēmas kamertonis – harmonizē nervu sistēmu ar apkārtējo vidi un iekšējiem orgāniem, normalizē organisma enerģētisko līdzsvaru, imūnsistēmu. Šie preparāti neizraisa pieradumu un atkarību.

Ajurvēdiskie preparāti un kosmētika, ietekmējot šūnu līmenī, saglabā cilvēkam jaunību un mundrumu, piešķir ādai veselīgu izskatu un mirdzumu, palīdz smadzeņu darbam, nomierina prātu un piešķir laimes sajūtu. Komponentu sastāvs ajurvēdiskajos preparātos saskaņots tik smalki, ka uz katra cilvēka organismu tie iedarbojas kā kamertonis, noskaņojot katru orgānu un katru enerģētisko kanālu uz savu sākotnējo frekvenci un veic harmonizējošu ietekmi uz fizisko ķermeni, nervu sistēmu un enerģētisko lauku.